Transistör ürünleri

Termiyonik triyot (vesair ismiyle lamba evet da vakum tüpü), 1907 yılında icat edildi ve bu sayede radyo ve telefon kadar icatların oluşmasında önemli rol oynadı. Fakat lambalar olabildiğince okkalı canlılık tüketmekteydi, okkalı ısınıyorlardı ve kolay bozulabiliyorlardı.

Transistör ile müteallik ilk buluş belgesi Kanada’da 22 Ilk teşrin 1925 tarihinde Avusturya-Macaristanlı bir fizikçi olan Julius Edgar Lilienfeld aracılığıyla sunulmuşdolaşma. Lilienfeld bu patenti, vakum tüpleri adına kullanılabilecek olan ilk alan dokunaklı transistör (FET) bâtınin almak istemiştir. Fakat rastgele bir tetebbu makalesi sunulmadığı ve ortada çallıkışan bir örnek yahut prototip bulunmadığı bâtınin uran aracılığıyla çallıkışmaları reddedilmiştir. 1934 yılında ise Alman mucit Oskar Heil, Avrupa’da benzeşim bir transistör bâtınin buluş belgesi talebinde bulunmuş oldu.

Transistör hakkında bilgi alın! Transistör fiyatları listesine göz atarak transistör çeşitleri alabilirsiniz. Şimdi sizde uygun fiyatlardan transistör satın al butonuna tıklayarak kapıda ödeme kargo transistör alabilirsiniz. Toptan transistör tedarikçisi olan entegre dünyası transistör satışı yapmaktadır.

17 Kasım – 23 Koridor 1947 tarihleri beyninde John Bardeen ve Walter Brattain ABD New Jersey’bile makam alan AT&T şirketine ilgilendiren Bell Laboratuarlarında çeşitli deneylerde bulundular. Bu deneylerinden birisinde germanyum kristali üzerinde kâin dü zer kontak noktasına uygulanan sinyalin çıkışının, başlangıçinden henüz faziletli olduğunu gözlemlediler.*