Toptan Transistör

Termiyonik triyot (öbür ismiyle lamba evet da vakum tüpü), 1907 senesinde icat edildi ve bu sayede radyo ve telefon kabil icatların oluşmasında önemli gösteriş oynadı. Ancak lambalar bayağı bir küme elektrik tüketmekteydi, bir küme ısınıyorlardı ve kolayca bozulabiliyorlardı.

Transistör ile müntesip ilk berat Kanada’da 22 Teşrinievvel 1925 tarihinde Avusturya-Macaristanlı bir fizikçi olan Julius Edgar Lilienfeld tarafından sunulmuşdolaşma. Lilienfeld bu patenti, vakum tüpleri alegori kullanılabilecek olan ilk vadi içli transistör (FET) sinein buyurmak istemiştir. Ancak rastgele bir etüt makalesi sunulmadığı ve ortada çdüzenışan bir örnek veya prototip bulunmadığı sinein sanayi tarafından çdüzenışmaları reddedilmiştir. 1934 senesinde ise Alman mucit Oskar Heil, Avrupa’da benzer bir transistör sinein berat talebinde bulunmuş oldu.

Transistör hakkında bilgi alın! Transistör fiyatları listesine göz atarak transistör çeşitleri alabilirsiniz. Şimdi sizde uygun fiyatlardan transistör satın al butonuna tıklayarak kapıda ödeme kargo transistör alabilirsiniz. Toptan transistör tedarikçisi olan entegre dünyası transistör satışı yapmaktadır.

17 Son teşrin – 23 Ilk kânun 1947 tarihleri ortada John Bardeen ve Walter Brattain Kul New Jersey’de arsa vadi AT&T şirketine ait Bell Laboratuarlarında çeşitli deneylerde bulundular. Bu deneylerinden birisinde germanyum kristali üzerinde mevcut iki altın kontak noktasına uygulanan sinyalin çıkışının, girizgâhinden henüz ali olduğunu gözlemlediler.*